הקדמה

העולם בו אנו חיים בסערה. הקפיטליזם נכנס לתקופה של משבר שאין רואים את סופו. למעשה, הוא נמצא בשלבי דעיכה. שינויי האקלים, אשר הוכחשו במשך עשורים על ידי תאגידי הענק וממשלות הבובות שלהם, מסכנים חלקים הולכים וגדלים של האנושות. המעמד השליט בכל רחבי העולם מאיץ באופן בלתי נלאה את ההתקפות שלו על העובדים והעניים. המעצמות האימפריאליסטיות הגדולות, במזרח ובמערב, אשר היריבות ביניהן הולכת וצוברת תאוצה, מטילות טרור על תושבי העולם הסמי-קולוניאלי הן במישור הצבאי והן במישור הכלכלי דרך הסופר-ניצול. המדוכאים יוזמים מאבקים המוניים ומורדים כנגד המציאות הזאת שוב ושוב, אפילו עד כדי התקוממות חמושה ומלחמת אזרחים. אולם כשהם עושים זאת, הם מוצאים עצמם נבגדים על ידי ההנהגות שלהם. אלה, מוכרות את המאבק הצודק בתמורה למשרות ממשלתיות או, אם הן אינן מושחתות, נעדרות כל חזון ישים להפלת שלטונם של תאבי הבצע.

השנים הבאות ילכו ויתאפיינו במתקפה ריאקציונית מצד המעמד השליט כנגד מעמד הפועלים, אולם גם כנגד מאבקיהם ההמוניים של העובדים והמדוכאים. זהו הזמן שכל אחד יחליט - כל מי שאינו רוצה לעמוד מן הצד באדישות, כל מי שרוצה לשנות את גורל המדוכאים, ראוי לו שיצטרף למאבק. אלא שגם ראוי שאותו אחד או אחת יצטרפו למאבק לא בהסתערות עיוורת אלא עם תכנית, חזון וכחלק מקבוצה.

הזרם הקומוניסטי המהפכני העולמי (RCIT) קורא לכל המהפכנים לדגל המרקסיזם האותנטי. אנו מבקשים לאחד שורות עם כל מי שמזדהה עם החזון המובא כאן ומוכן להקדיש את חייו לשחרור מעמד הפועלים והמדוכאים. אין לנו זמן לבזבז. יש לנו כל כך הרבה להשיג. מאבקנו כנגד המעמד השליט לא יהיה קל או קצר-מועד. הוא ייקח שנים וידרוש ויתורים כואבים מצד כולנו. אולם איזו מטרה נעלה יותר יש לחיינו מלבד להקדישם למאבק למען החירות לכולם; להציל את עתידה של האנושות כולה?!

אנו מודעים היטב לכך שהמאפיין החשוב ביותר של התקופה הנוכחית הוא הפער העצום בין עוצמת המאבק המעמדי המחריף והולך והצורך האובייקטיבי הדחוף להפיל את הקפיטליזם, מצד אחד, ומצד שני מספר הכוחות המהפכניים המצומצם. אלא שאין זו סיבה להתייאש, אלא להגביר ולשפר את המחויבות שלנו לאיחוד כל המהפכנים האמיתיים על בסיס חזון ותפיסת עולם רציניים ולהקים מפלגה מהפכנית עולמית.

ה-RCIT מוציא את גילוי הדעת הזה במטרה להציג את החזון שסביבו עשויים להתאחד כל המהפכנים ולקחת חלק פעיל במאבק המעמדי בשנים הבאות. גילוי הדעת הזה מהווה אישור-מחדש, המשכיות ויישום מסמך החזון המקורי של ה-RCIT - המניפסט הקומוניסטי המהפכני אשר פורסם בשנת 2012, תוך שהוא מביא בחשבון את הלקחים החשובים והניסיון המצטבר של המאבק המעמדי במהלך 4 השנים האחרונות.