O rewolucyjną jedność w świecie pełnym wybuchowych napięć!

 

O perspektywę internacjonalistyczną w walce o przyszłość socjalistyczną

 

Wspólne oświadczenie organizacji rewolucyjnych, sierpień 2019 r

 

 

 

Kapitalizm przeżywa bezprecedensowy kryzys i upadek. Nieuniknione jest, że nasilą się napięcia i konflikty między klasami i państwami. Rewolucjoniści na całym świecie muszą interweniować w walce klasowej w oparciu o internacjonalistyczny i antyimperialistyczny program rewolucji socjalistycznej i władzy robotniczej. Walczymy o następujące cele:

 

* Wspierajcie walki wyzwoleńcze uciskanych mas przeciwko wszystkim głównym mocarstwom i ich zastępcom! Wygnajcie Rosję i USA z Syrii! Żadnych amerykańskich sankcji i agresji wobec Iranu! Nie, wobec sankcji wobec Korei Północnej! Nie wtrącajcie się do Wenezueli i Ameryki Środkowej! Oddziały USA, Europy, Rosji i Chin - z Mali, Libii, Nigru, Sudanu Południowego, Dżibuti i wszystkich innych krajów afrykańskich!

 

* Wspierajcie walki o wyzwolenie robotników i wszystkich uciśnionych! Solidarność z walką robotników i młodzieży w Hongkongu! Zwycięstwo popularnego powstania w Sudanie i Algierii! O wolną Palestynę od Jordanu po Morze Śródziemne! Precz z dyktaturą Assada w Syrii! Narodowe samostanowienie uciśnionych narodów Czeczenii, Wschodniego Turkiestanu i Kaszmiru! Wspierajcie robotnicze i masowe protesty ludności przeciwko proimperialistycznym rządom Brazylii, Hondurasu i całej Ameryki Łacińskiej!

 

* Walczcie ze wszystkimi głównymi mocarstwami (USA, Chiny, UE, Rosja i Japonia)! Przeciw wojnom handlowym, wyścigowi zbrojeń, prowokacjom wojskowym, imperialistycznemu protekcjonizmowi i globalizacji! Rewolucjoniści w państwach imperialistycznych muszą sprzeciwić się sankcjom i taryfom, a także wszelkim formom szowinizmu przeciwko rywalom wielkiego biznesu (na przykład anty-chińska histeria w USA, antyrosyjska propaganda w UE, antyzachodnia demagogia w Rosji i Chinach itp.)! Rewolucjoniści w Japonii i Korei Południowej sprzeciwiają się szowinistycznym napięciom między ich krajami! Rewolucjoniści w Grecji zdecydowanie sprzeciwiają się anty-macedońskiemu szowinizmowi i anty-tureckiej histerii klasy rządzącej! Rewolucjoniści w krajach Południa muszą pracować dla taktyki zjednoczonego frontu w walce o wyzwolenie. Musicie także ostrzec przed wszelkimi formami oportunizmu, które oferują wsparcie obozowi wielkiej potęgi (w znaczeniu „wróg mojego wroga jest moim przyjacielem”)!

 

* Precz z imperialistyczną polityką migracyjną! Zniszcz mur Trumpa na granicy z Meksykiem! Zadnej represji wobec migrantów z Ameryki Środkowej przez rząd Meksyku! Precz z reżimem Fronteksu UE! Przeciw brutalnej polityce antyimigrancynej w Rosji! Otwarte granice dla wszystkich migrantów i uchodźców! Pełna równość migrantów (prawa obywatelskie, równe wynagrodzenie, dostęp do usług socjalnych i zdrowotnych, prawo do używania języka ojczystego w edukacji, administracji itp.)!

 

Wzywamy rewolucjonistów, aby pomogli robotnikom i uciśnionym uwolnić się spod wpływu socjaldemokracji, stalinizmu, boliwaryzmu, drobnomieszczańskiego nacjonalizmu i islamizmu. Naprzód w gromadzeniu sił, aby zbudować rewolucyjną partię światową walczącą o przyszłość socjalistyczną!

 

 

 

Sygnatariusze:

 

Revolutionary Communist International Tendency (Pakistan, Sri Lanka, South Korea, Israel/Occupied Palestine, Yemen, Brazil, Mexico, Nigeria, Kenya, Russia, Britain, Germany and Austria), www.thecommunists.net

 

Revolutionary Communists (South Korea), http://go.jinbo.net/commune/view.php?board=cool&id=51945&page=1

 

Jammu Kashmir Revolutionary Socialists (Kashmir)

 

Revolutionary Socialist League (Kenya), https://redflagkenya.wordpress.com/

 

Partido Revolucionario de las y los Trabajadores (Costa Rica), http://prtcostarica.blogspot.com/ (Note)

 

RCIT Supporters in Turkey, http://sinif-savasi.blogspot.com/

 

RCIT Supporters in Zimbabwe

 

RCIT Supporters in Spain (Note of the signatories: “We consider it as important to fight for the right of national self-determination of all peoples which are oppressed by the Spanish state (e.g. in Catalonia, Euskadi, Galicia, Canary Islands, Andalusia, etc).” The RCIT agrees with this approach.)