Polska: Stop represjom państwowym przeciwko socjalistom!

 

Oświadczenie solidarnościowe Rewolucyjnej Komunistycznej Tendencji Międzynarodowej (RCIT), 17 maja 2018 r., www.thecommunists.net

 

 

 

Towarzysze z polskiej strony socjalistycznej "Władza Rad" poinformowali nas o nasileniu się represji państwowych w ich kraju. Jeden z ich redaktorów napisał do nas w liście:

 

"W poniedziałek 30 kwietnia policja weszła do mieszkania jednego z naszych towarzyszy i zabrała jego notebook, dwa dyski twarde i telefon komórkowy. Akcja ta została wykonana pomimo tego, że propagowanie komunizmu jest legalna w Polsce, a więc była ona całkowicie bezprawna. Prosimy o pomoc w informowaniu społeczności międzynarodowej o represjach antykomunistycznych w Polsce."

 

Towarzysze informują również o podobnych incydentach przeciwko innym polskim organizacjom lewicowym. Jest oczywiste, że skrajnie prawicowy, szowinistyczny i antykomunistyczny rząd Polski próbuje za wszelką cenę powstrzymać postępowe siły opozycyjne.

 

Rewolucyjna Komunistyczna Tendencja Międzynarodowa (RCIT) zdecydowanie protestuje przeciwko wszelkim aktom represji państwowych ze strony polskiego rządu! Niezależnie od różnic ideologicznych, wyrażamy naszą bezwarunkową solidarność z towarzyszami z "Władzy Rad" oraz wszystkimi innymi postępowymi i demokratycznymi siłami w Polsce! Wzywamy do międzynarodowej solidarności ruchów robotniczych i  ludowych w obronie demokratycznych praw!

 

Nie represjom państwowym!

 

Niech żyje międzynarodowa solidarność!