Başörtüsü yasağına hayır! İslam yasasını durdurun!

Müslümanlar için eşit haklar!

 

Avusturya`da 500.000 den fazla insan İslam dinine inaniyor ve bunların  yarısından fazlası Viyana`da yaşıyor. Resmiyette bu ülkede din özgürlüğü  var.

Ama pratikte bu bizim müslüman arkadaşlarımız için gerçekleşemiyor. Eğer  bir müslüman Billa`da kasiyer olarak calışacaksa başörtüsü takamaz.  MCDonalds `da calışırken de başörtüsü takamazlar. Avusturyada ki okullar  dindar müslümanların sorunsuz bir şekilde dinlerini yaşamalarını  zorlaştırıyorlar:

Dilimiz yasak ! Neredeyse hiçbir okulda tamamiyle Türkçe, Arapça ,  Boşnakça ya da başka göçmen dilleriyle eğitim veren okul bulunmuyor.

Başörtüsüne izin yok! Bazı okullar spor derslerinde buna izin  vermiyorlar. Ekonomi okullarında ise başörtüsü bir engel gibi görülüyor.

Yiyecekler helal değil! Etlerin çoğu helal kesilmiyor. Müslümanlar  çoğunlukla sadece vejeteryan yemekleri seçebiliyorlar.

RED*REVOLUTION un genç ekibi olarak biz Müslümanların maruz kaldıgı  hertürlü baskıya karşıyız!

 Biz diyoruz ki;

*Her platformda Müslümanlarla aynı haklara sahip olalım! Başörtüsü  yasağına hayır! İslam yasasını durduralım!

*Kamuda ve okullarda Anadil hakkı! Devlet dili olarak Almanca kalkmalı!  Çoçukların / Gençlerin konuştugu dillerde eğitim verilmeli. Dökümanlar  ve bilgiler kamuda birçok dil seçeğeniyle mevcut olmalı.

*Müslüman derneklerinin her türlü  sınırlandırmaya karşı ve başörtüsü /  burka takma serbestlikleri için desteklenmesi!

ÖVP ve SPÖ hükümetlerinin yeni islam yasası islam özgürlüğüne ağır bir  darbe indirmeyi planlıyor. Böylece diğer dinler İslama karşı daha çok  tercih edilecek. Hükümetin amacı, müslümanlar üstünde kontrol sahibi  olmak. 2015 yılında kısmen bu güce sahip olacaklar. Eğer İslami  dernekler İslami Camia olarak tanımlanmazsa, din içerikli dersler  veremeyecekler.

Bir yer İslami Camia  tanımını nasıl kaybedebilir? Örneğin, „Ülke ya da  toplum için pozitif düşüncelere sahip değilse“ ya da „Kamu düzeni ve  Güvenliğini tehlikeye atmak“ gibi her olasılığı barındıran şeylerle.  Kasım 2011 de Almanya, Berlin`de bir okulda, müslüman olan Yunus M.` nin  okulda namaz kılması yasaklandı. Sebebi ise „ Okul huzurunu korumaktı“.  Batılı yasalar tarafından bunun gibi argümanlar müslümanları baskı  altına almak için yeterli.

En basit kelimelerle; hükümet müslümanlığın yasaklanması için bizi  tartışmaya sürüklüyor. İslam yasası, aşırılığa  ve suistimallere karşı  bir önlem olarak sunuluyor.

Gerçekte ise, bu Avusturya‘da ki müslüman kardeşlerimize bir saldırı.  Biz de bu islam yasasının yürürlüğe girmesini engellemek istiyoruz!
Download
RR-Islamflyer_turk.pdf
Adobe Acrobat Document 5.6 MB