Müslüman Kardeşler ve Hamas'tan ellerinizi çekin!

Avusturya hükümeti İsrail ve Mısır'daki devlet terörist rejimlerine yardım sağlıyor

 

RKO LIBERATION sözcüsü Michael Pröbsting'in açıklaması, 9 Kasım 2020, www.thecommunists.net

 

 

 

Polis, bugün Müslüman Kardeşler ve Hamas'a büyük çaplı bir baskın düzenlediklerini söyledi. 60 daire, ev, işyeri ve kulüp binası arandı ve 30 kişi tutuklandı. Bunların arasında Mısır toplumunun merkezi sözcüsü ve General Sisi'nin askeri diktatörlüğüne karşı çok sayıda protesto mitingi düzenleyen İbrahim Ali de var.

 

Hükümet, herhangi bir "terörist" faaliyetin kurbanlarını suçlayamayacağı için, bu iki örgütün siyasi ideolojisini reddederek, baskı tedbirlerini açıkça haklı gösteriyor. Sözde Entegrasyon Bakanı (bu terim istemsiz bir kendi kendine alaydır) Susanne Raab şöyle diyor. „Müslüman Kardeşler'e yönelik bu darbe ile radikal, aşırılıkçı ideolojilere karşı mücadelede ciddiyiz. Aşırı fikirlerin Avusturya'da yayılmasına izin vermeyeceğiz ve onlara karşı önlem almaya devam edeceğiz."

 

RKO KURTULUŞU, bu saldırıyı, benzeri görülmemiş bir ölçekte temel demokratik haklara yapılan bir saldırı olarak kınıyor! Sözde ifade özgürlüğünün baş rahipleri, sadece hükümetten ve onun FPÖ'den aşırı sağcı dostlarından farklı bir din ve farklı siyasi inançlara sahip oldukları için dünyanın önünde arsızca ve açık bir şekilde insanlara baskı yapıyorlar!

 

Devrimci sosyalistler olarak Müslüman Kardeşler'in ve Hamas'ın siyasi ideolojisini paylaşmıyoruz. Ancak bu örgütleri Kurz hükümetinin acımasız ve haksız baskı politikalarına ve kırbaç Kickl'e karşı savunmamız gerektiğine dair temel demokratik kanaatimiz var!

 

Gerçekte, Kurz hükümeti Mısır'daki Macron, İsrail ve Sisi rejimine dostluk hizmeti veriyor. Birkaç kez vurguladığımız gibi, Kurz ve Nehammer, Macron'un Müslüman dünyaya karşı verdiği haçlı seferinin eleştirisiz destekçileri haline geldi.

 

Hamas, Filistin icin kurtuluş mücadelesini savunuyor ve İsrail için de ölümcül bir düşmandır. İsrail, Filistin halkının sınır dışı edilmesine dayanan bir apartheid devletidir ve yalnızca terör ve ihraç yoluyla iktidarda kalabilir.

 

Aynı durum, Temmuz 2013'te tek demokratik olarak seçilmiş - ve Müslüman Kardeşler - hükümeti deviren ve o zamandan beri kanlı zulüm gören Mısır'daki askeri diktatörlük için de geçerli.

 

RCIT olarak talep ediyoruz:

 

* Müslüman Kardeşler ve Hamas zulmüne son verilsin!

 

* İbrahim Ali ve tutuklanan diğerleri derhal serbest bırakılsin!

 

* İslamofobik ırkçılıği son bulsun!

 

 

 

* * * * *

 

 

 

RCIT'in aşağıdaki makalelerine ve beyanlarına atıfta bulunuyoruz:

 

RCIT: Emperyalist ve İslamofobik Fransa'yı boykot edin! Müslüman göçmenlerle dayanışma! Fransız işgalcileri Mali'den ve diğer ülkelerden sürün! 26 Ekim 2020, https://www.thecommunists.net/home/t%C3%BCrk/emperyalist-ve-islamofobik-fransa-yi-boykot-edin/

 

RCIT: Doğu Akdeniz'de savaş tehlikesi. Kahrolsun AB'nin, İsrail'in ve Arap zorbaların Türkiye'ye karşı emperyalist saldırganlığı! Devam eden Arap Devrimi'ni destekleyin, 14 Eylül 2020, https://www.thecommunists.net/home/t%C3%BCrk/dogu-akdeniz-de-savas-tehlikesi/

 

RKO LIBERATION: Austria: Scandalous Bann of a Rally against Islamophobe Racism! Minister for Interior suppresses freedom of speech … in the name of freedom of speech, 9. November 2020, https://www.thecommunists.net/worldwide/europe/austria-scandalous-bann-of-a-rally-against-islamophobe-racism/ (Deutsch: https://www.thecommunists.net/home/deutsch/oesterreich-skandal%C3%B6ses-verbot-einer-kundgebung-gegen-islamfeindlichen-rassismus/)

 

RKO LIBERATION: Austria: Daesh is the Bullet but Macron is the Political Assassin! The terrorist attack is the inevitable result of imperialist wars and racist oppression, 3 November 2020, https://www.thecommunists.net/worldwide/europe/austria-daesh-is-the-bullet-but-macron-is-the-political-assassin/ (Deutsch: https://www.thecommunists.net/home/deutsch/oesterreich-daesh-ist-die-kugel-aber-macron-ist-der-politische-attentaeter/)

 

Yossi Schwartz: Down with the Islamophobia in France: “We Are Not Samuel!”, 20 October 2020, https://www.thecommunists.net/worldwide/europe/down-with-the-islamophobia-in-france/

 

RCIT: France after the Attacks in Paris: Defend the Muslim People against Imperialist Wars, Chauvinist Hatemongering, and State Repression! 9.1.2015, http://www.thecommunists.net/worldwide/europe/statement-paris-attacks/ (Deutsch: https://www.thecommunists.net/home/deutsch/paris-attacks/)

 

Michael Pröbsting: The Racist Character of Charlie Hebdo and the pro-imperialist campaign “Je Suis Charlie”. Solidarity with Muslim People! NOT Solidarity with Charlie Hebdo! 17.1.2015, http://www.thecommunists.net/worldwide/europe/racist-charlie-hebdo/

 

RCIT: Expel French Imperialism from West Africa! Macron and his G5 Lackeys plan to intensify their colonialist “Operation Barkhane”, 15 January 2020, https://www.thecommunists.net/worldwide/africa-and-middle-east/expel-french-imperialism-from-west-africa/

 

RKOB: Austria: Islamophobic Racism on the Rise! Solidarity with the Muslim Brothers and Sisters! No to the Closure of 7 Mosques and the Expulsion of 40 Imams and their Families! 8 June 2018, https://www.thecommunists.net/worldwide/europe/islamophobic-racism-on-the-rise-in-austria/