עצרו את הרדיפה המשפטית נגד פעילי סולידריות עם פלסטין!

 

הצטרפו לקריאה לאוסטריה לבטל את העמדתו לדין של מיכאל פרובסטינג!

 

 

List of Signatories

 

דברי רקע

 

המדינה האוסטרית מנסה להעמיד לדין פעילים פרו-פלסטינים בגלל עמדותיהם האנטי-ציוניות. ב-20 באפריל 2016, "הלשכה הפדרלית להגנת החוקה ולוחמה בטרור" (המשטרה הפוליטית באוסטריה) זימנה את מיכאל פרובסטינג לבירור בנוגע לאישומים בגין "הסתה" ו"הדחה לעבירה על החוק"(סעיף 282 בקוד הפלילי האוסטרי). אם יורשע במשפט הוא צפוי לעונש יעמוד של עד שנת מאסר.

 

מיכאל פרובסטינג הוא המזכיר הכללי של הזרם הקומוניסטי המהפכני העולמי (RCIT) ופעיל סולידריות עם פלסטין בעל שנות ותק רבות. הוא ביקר בפלסטין פעמיים.(1) פרובסטינג משתף פעולה עם קהילת המהגרים הערבים באוסטריה כבר שנים רבות והוזמן לנאום בהפגנותיהם ופגישותיהם פעמים רבות.

 

האישומים נגד פרובסטינג מתבססים על משפט מנאום שהוא נשא לפני חצי שנה(!) בהפגנה מול המשרדים הראשיים של האו"ם בוינה. בסוף הנאום הוא אמר "אני שולח את ברכותיי לכל הפלסטינים האמיצים שנלחמים נגד הדיקטטורה של ישראל ולמען החופש שלה. אנו עומדים בכל לבנו עם האינתיפאדה השלישית עד שמדינת ישראל תבוטל וכל תושבי פלסטין יוכלו לחיות יחד בשלום".(2)

 

בחקירתו, פרובסטינג חזר על מה שהוא אומר בפומבי בנאום ובכתב כבר שנים: הוא תומך בפתרון של מדינה אחת בפלסטין, הווה אומר, שכל הפליטים הפלסטינים יקבלו את הזכות לשוב לבתיהם וכי במקום מדינת ישראל תקום מדינה אחת של הפלסטינים והיהודים. כשנשאל אם הוא תומך במעשי טרור, הוא ענה שהוא מתנגד לטרור כלפי אזרחים אבל תומך בהתנגדות החמושה של הפלסטינים כנגד הצבא הישראלי.

 

כעת, על התובע הכללי להחליט אם להגיש כתב אישום ולפתוח במשפט כנגדו או לא.

 

אנחנו מגנים גינוי חריף את הרדיפה המשפטית של מיכאל פרובסטינג ודוחים מכל וכל את הקביעה כי עמדתו זו של סולידריות עם העם הפלסטיני כנגד מדינת ישראל היא, לכאורה בלתי חוקית. ברור לנו שאישומים אלו, חצי שנה אחרי הנאום שעל פיו מנסים להרשיע את מיכאל, הם חלק ממסע רדיפה פוליטי מצד קבוצות לחץ פרו-ישראליות. באופן דומה, אותן קבוצות לחץ בדיוק ניסו לעורר שערוריה כשארגון אחר הזמין את לוחמת החופש הפלסטינית, לילא ח'אלד לפאנל ציבורי(3); בבריטניה, מתרחש מסע רדיפה פוליטי כנגד חברים במפלגת הלייבור במטרה לטהר את שורותיה מאנטי-ציונים(4); בארצות הברית תומכי קמפיין החרם על ישראל, BDS, נתקלים בניסיונות רבים להשתיקם ולחבל בפעילותם.

 

אנחנו דוחים מכל ומכל את טענות הדיבה כאילו אנטי ציונות היא "האנטישמיות החדשה". אנחנו מתנגדים למדינת ישראל, לא לעם היהודי. נהפוך הוא, לא רק המיליונים ברחבי העולם שתומכים בשחרור לאומי פלסטיני שותפים לאמונותינו האנטי-ציונית, אלא גם יהודים רבים שמתנגדים לציונות מטעמים פוליטיים או דתיים. יצויין גם, כי בארגונו של מיכאל חברים יהודים-ישראלים הפועלים בישראל/פלסטין הכבושה.(5)

 

לפני שלוש שנים, יוהנס וינר, חבר נוסף ב-RCIT, עמד בפני אישומים דומים בגלל נאום שבו הוא אמר דברים דומים לאילו של פרובסטינג. באותו זמן ייזמנו קמפיין של סולידריות, והתלונה, שהוגשה על ידי ארגון פרו-ישראלי באוסטריה, בוטלה(6).

 

אנחנו קוראים לכל ידידי המאבק הפלסטיני לשחרור לאומי, ולכל הפועלים להגנה על זכויות דמוקרטיות, להצטרף לקמפיין הסולידריות שלנו, לחתום על גילוי הדעת הבא ולשלוח אותו למשרד המשפטים האוסטרי.

 

***

 

אנא מכם, העתיקו ושלחו את הנוסח הקצר למטה (תרגום לעברית בהמשך) אל משרד המשפטים האוסטרי לכתובת המייל: medienstelle.ressort@justiz.gv.at עם עותק לארגון שלנו: rcit@thecommunists.net

 

Statement of Solidarity

 

Stop Judicial Prosecution for Solidarity with Palestine!

 

We Call upon the Austrian State to Drop the Charges against Michael Pröbsting!

 

We, the undersigned, are aware that Michael Pröbsting was summoned on 20 April 2016 to appear before the Federal Bureau for the Protection of the Constitution and Counter-Terrorism due to a speech he delivered at a rally half a year earlier. In his speech, Pröbsting said: “With all our hearts we will stand with the Third Intifada until the State of Israel is abolished and all people in Palestine can live together peacefully.” Furthermore, we are aware that if the public prosecution department should open a trial against Mr. Pröbsting in which he is convicted, he can face up to one year in prison. Irrespective of our concrete perspectives about the future of the Palestinian people’s struggle for liberation, we oppose any such judicial prosecution of Michael Pröbsting.

 

נוסח הפנייה מתורגם עברית:

 

הפסיקו את הרדיפה המשפטית כנגד פעילי סולידריות עם פלסטין!

 

לא להעמדתו לדין של מיכאל פרובסטינג!

 

אנו החתומים מטה, יודעים על כך שמיכאל פרובסטינג זומן להופיע מול "הלשכה הפדרלית להגנת החוקה וללוחמה בטרור" ב-20 באפריל 2016, בגלל נאום שנשא בהפגנה כחצי שנה לפני כן. בנאום, פרובסטינג אמר: "אנו עומדים בכל לבנו עם האינתיפאדה השלישית עד שמדינת ישראל תבוטל וכל תושבי פלסטין יוכלו לחיות יחד בשלום". כמו כן, אנו יודעים על כך שאם פרקליטות המדינה תחליט על הגשת כתב אישום לבית המשפט, פרובסטינג צפוי לעד שנת מאסר, באם יורשע. לאור האמור לעיל, וללא כל קשר לעמדותינו ביחס לעתידו של המאבק הפלסטיני לשחרור לאומי, אנחנו מבקשים להביע את התנגדותנו לרדיפה המשפטית כנגד מיכאל פרובסטינג.

 

הערות:

 

  1. הזרם הקומוניסטי המהפכני העולמי (RCIT1) הוא ארגון בינלאומי בעל נוכחות ב-10 מדינות. אתר: http://www.thecommunists.net מייל: rcit@thecommunists.net
  2. הנאום נישא בהפגנה ב-16 באוקטובר 2015 שאורגנה ע"י קהילת ערביי חבל אהוואז, מיעוט לאומי מדוכא באיראן. מיכאל פרובסטינג הוזמן לשאת דברים בהפגנה. דיווח קצר על ההפגנה עם קישורים לתמונות וסרטון הנאום(בגרמנית) נמצאים כאן: http://www.thecommunists.net/rcit/solidarity-with-ahwazi-arabs/ המשפט המרשיע הוא בסביבות 4:00.
  3. כאן:http://okaz.at/stellungnahme-des-oesterreichisch-arabischen-kulturzentrums-okaz-zur-hetzkampagne-gegen-die-diskussionsveranstaltung-mit-frau-leila-khaled/
  4. כאן:http://www.thecommunists.net/worldwide/europe/zionism-labour-party/
  5. אפשר לראות זאת במאמרים הרבים בעברית, ערבית ואנגלית באתר הליגה הסוציאליסטית האינטרנציונאליסטית, סניף ה-RCIT בישראל/פלסטין הכבושה  http://the-isleague.com/

 

על משיכת התלונה כנגד יוהנס וינר כאן:
http://www.thecommunists.net/worldwide/africa-and-middle-east/solidarity-with-wiener-won/