צרפת אחרי הפיגוע בפריז: למען הגנה על המוסלמים נגד המלחמות האימפריאליסטיות, מפיצי השנאה הגזענית והדיכוי מצד המדינה!

גילוי דעת של הזרם הקומוניסטי המהפכני העולמי (RCIT),

9.1.2015

www.thecommunists.net

1. ב-7 לינואר, תקפו פעילי ג’יהאד מיליטנטיים את בניין המערכת של מערכת העיתון “שארלי הבדו”. לאחר שהפרידו בין גברים לנשים, הרגו 12 גברים ובהם העורך הראשי, עיתונאים ושוטר. ביום שלמחרת אדם נוסף ירה לעבר שוטרים והרג שניים מהם. באותה שעה, מספר מסגדים הותקפו ביריות ורימונים. 88 אלף שוטרים נפרסו בכל רחבי המדינה במטרה לתפוס את אותם פעילי ג’יהאד.

הממשלה הסוציאל-דמוקרטית-ליברלית של הולאנד, אשר נתמכת על ידי המפלגה הקומוניסטיתומפלגת “חזית השמאל”, כמו גם התקשורת של הטייקונים, מנסים להכריז על מצב חירום במדינה. באופן זה הם מקווים לנצל את הפיגוע כנגד שארלי הבדו כדילגייס תמיכה למדיניות הריאקציונית האימפריאליסטית שלהם.

2. הזרם הקומוניסטי המהפכני העולמי (RCIT) מתנגד לטרור אינדיבידואלי (טרור המבוצע על ידי בודדים או קבוצות קטנות) דוגמת המתקפה על העיתון שארלי הבדו. אנו אומריםזאת לא משום שיש לנו רגשות חיוביים כלשהם כלפי העיתון הזה והאנשים המובילים אותו. במשך שנים, תמך שארלי הבדו במסע הצלב האימפריאליסטי נגד העמיםהמוסלמים בכך שפרסם קריקטורות משפילות נגד הנביא מחמד והמוסלמים.

בכך שהוא עשה את זה הוא העניק תמיכה אידיאולוגית למאמץ המלחמה האימפריאליסטי הצרפתי מאז 2001.למשל, צרפת השתתפה רשמית בפלישה וכיבוש אפגניסטן שהובילה למותם של עשרות אלפי אזרחים. העיתון גם תרם לאווירה ההסתה שהצדיקה את הפלישההאימפריאליסטית הצרפתית למאלי והרפובליקה המרכז אפריקאית, כמו גם את הצטרפותה של צרפת למסע הצלב האחרון של אובמה בעירק וסוריה. בקיצור ולעניין, שארלי הבדו מסמל את הליברליזם המערבי במלוא כיעורו הציני והמתנשא. ליברליזם שהוא תומך מובהק של האימפריאליזם, השוביניזם הלאומני ומהפכת-הנגד.

אנו דוחים באופן מוחלט את מקהלת הצביעות הליברלית אשר טוענת כי הפיגוע נגד שארלי הבדו הופנה כנגד חופש העיתונות” ו”הערכים הליברליים של המערב.” אין שום דבר ערכי או כזה שקשור לאהבת החירות כאשר תומכים בכיבוש, טרור ממלכתי, גזענות והשפלה של אנשים אחרים!

3. לא ולא! סוציאליסטים מהפכנים אמורים להתנגד למתקפות כמו זו נגד שארלי הבדו משום שהן בלתי-יעילות לחלוטין. הן הרי לא מופנות כלפי מטרות צבאיות ואין להן כל ערך בעידוד ההמונים – פועלים ובני נוער מוסלמים ולא-מוסלמים – להתאחד ולפעול בשיתוף פעולה. ההפך הוא הנכון, מתקפות טרור שכאלה משרתות את הממשלה האימפריאליסטית כתירוץ לגייס את מנגנון המדינה החמוש, ליצור אווירה של תמיכה ציבורית למתקפות טרור אנטי-מוסלמיות, מלחמות אימפריאליסטיות נוספות, צמצום החירויות הדמוקרטיות והגברת המעקב אחרי מהגרים מוסלמים וכל הכוחות המתקדמים.

4. אנו ב-RCIT סבורים כי המשימה המוטלת על סוציאליסטית מהפכנים היא להתנגד להפגנות ופעולות המתרחשות בצרפת המאורגנות על ידי תומכי-האימפריאליזם. במקום זאת על סוציאליסטים להגן על המהגרים המוסלמים ולארגן הפגנות ופעולות נגד תאוות המלחמה של ממשלת הולאנד והאיחוד האירופי. סוציאליסטים חייבים לומר באופן ברור שהאויבהעיקרי הוא לא הג’יהאדיסט הריאקציונר (מתנגד למהפכה חברתית סוציאליסטית) אלא האימפריאליזם הצרפתי בראשות ממשלת הולאנד.

זהו האימפריאליזם הצרפתי אשר מביא מוות והרס לאפגניסטן, עירק, סוריה, מאלי והרפובליקההמרכז-אפריקאית. זהו האימפריאליזם הצרפתי אשר מאיים בימים אלה להפציץ מן האוויר את לוב. זה האימפריאליזם הצרפתי אשר מייצר את מציאות חייהם המדכאתשל המהגרים המוסלמים שלו, הסופר-מנוצלים. זה האימפריאליזם הצרפתי אשר אוסר על נערות מוסלמיות לעטות את כיסוי הראש המסורתי – החיג’אב בבתי הספר ואשרהוציא מחוץ לחוק את לבישת הבורקע בציבור.

זוהי ממשלתו של הולאנד אשר מקיימת קשרים מדיניים ועסקיים אדוקים עם מדינת האפרטהייד ישראל, אפילו בשעה שטבחה ביותר מ-2300 פלסטינים בעזה במהלך מבצע “צוק איתן” בקיץ 2014.בנוסף, ממשלתו של הולאנד חשפה את אופיה הפרו-ציוני בכך שהוציאה מחוץ לחוק הפגנות פרו-פלסטיניות במהלך אותה מלחמה – מעשה דיכוי ייחודי בריאקציוניותשלו באירופה של ימינו. בקיצור, אותם ליברלים שמורטים את שיער ראשם לא צריכים להיות מופתעים שהממסד הצרפתי, מנגנון המדינה והתקשורת הפכו לסמלמתועב ושנוא בקרב מאות מיליונים של אנשים החיים ב”דרום הגלובלי.”

5. המשימה העיקרית שעומדת בפני סוציאליסטים בצרפת ואירופה בעת הזאת היא לארגן משמרות הגנה עצמית כדי לשמור על מסגדים ושכונות המהגרים נגד התקפות של שוביניסטים גזענים. שנית, יש להקים בדחיפות חזית מאוחדת רחבה להתמודדות מול השוביניזם הגזעני האנטי-מוסלמי. ושלישית, יש להקים בדחיפות תנועת התנגדות חזקה כנגד תאוות המלחמה האימפריאליסטית במזרח התיכון ואפריקה.

6. ה-RCIT מגנה בחריפות את המפלגה הקומוניסטית הצרפתית (PCF) וקבוצות “שמאל” רבות אחרות אשר הביאו תמיכה בקריאתו הפרו-אימפריאליסטית של הולאנד ל”אחדות לאומית.” לעומתן,כוחות צנטריסטיים (מדברים על מהפכה סוציאליסטית אבל למעשה מחבלים בה) דוגמת ה-NPA (שאותו מובילה קבוצה המשתייכת ל”אינטרנציונל הרביעי” המנדליסטי)וה-“לוטה אוברייר” (Lutte Ouvrière ) לא הצטרפו לקריאתו הריאקציונית של הולאנד ל”אחדות לאומית,” אבל שניהם פרסמו גילוי דעת ב-7 לינואר בו הם מגנים את הפיגוע בשארלי הבדו כמתקפה על “חופש הביטוי.”

נוסף על כך, הם נמנעים מלציין אפילו במילה אחת את הקשר בין האירוע הזה למלחמות האימפריאליסטיות שמנהלת צרפת נגד העמים המוסלמים או לדיכוי שהיא מפעילה נגד המהפגרים הסופר מנוצלים החיים בשטחה. בגילויי הדעת של שני הארגונים הצנטריסטיים הנ”ל, מציינים הכותבים את היחסים הקרובים שלהם עם עיתונאי שארלי הבדו ובכך חושפים את הקשר האדוק שלהם עם הביצה הליברלית-בורגנית.

7. כל זה לא ממש מפתיע לאור העובדה שה-PCF הייתה שותפה בממשלת צרפת כאשר היא שלחה את חייליה להשתתף בפלישה לאפגניסטן ב-2001 וכי המפלגה הזו תומכת בהרפתקאות הצבאיות שלצרפת באפריקה. בדומה לכך, מדובר במאפיין קבוע של ארגונים צנטריסטיים ואופורטוניסטיים דוגמת ה-NPA וה-LO כשהם נמנעים מלצדד בכוחות ההתנגדות אשר נלחמים כנגד הכיבוש. כמו כן, הם גם לא הביעו התנגדות למדיניות הממשלתית אשראסרה לעטות חיג’אב בבתי הספר הצרפתיים ולא הביעו תמיכה בהתקוממות המהגרים בשלהי 2005.

8. לאור כל זאת, אין זה מפתיע כלל שמהגרים מוסלמים רבים בצרפת אינם רואים במפלגות רפורמיסטיות(תומכות בשינויי הדרגתי של השיטה הקפיטליסטית ומתנגדות למהפכה) וצנטריסטיות שכאלה כבעלות ברית שמוכנות להגן על זכויותיהם הדמוקרטיות. מסיבה זו, מספר הולך וגובר של מהגרים מוסלמים אשר מחפשים בנרות אחרי אלטרנטיבות רדיקליותלסדר הקיים נמשכים לאסלאמיזם הג’יהאדיסטי.

ה-RCIT רואה בתנועה האסלאמיסטית מבוי סתום עבור המהגרים המוסלמים. הדרך לנצח את הגזענים היא לא באמצעות בדלנות על פי קווים דתיים, אלא באמצעות פעולה מאורגנת המונית נגדהאויב העיקרי – המעמד השליט של צרפת ושל האיחוד האירופי – אשר תאחד בני נוער ופועלים לבנים ומהגרים. רק דרך מאבק נגד מלחמות אימפריאליסטיות, חוקים אנטי-דמוקרטיים ודיכוי משטרתי תיוולד אחדותו של מעמד הפועלים העולמי.

רק אם סוציאליסטים יאמצו את תפיסת העולם הזו הם יצליחו להביס את השפעתם הריאקציונית של האסלאמיסטים, לזכות באמונם ולגייס לשורותיהם מהגרים מוסלמים. ה-RCIT קורא לסוציאליסטיםאשר רואים כך את פני הדברים לאחד כוחות ולבנות יחד מפלגות מהפכניות בצרפת ובכל רחבי העולם, כדי שמעמד הפועלים יצליח להפיל את שלטון הקפיטליזם, המקור לכל ההתפתחויות הריאקציוניות האחרונות.

על החתום,

המזכירות העולמית של ה-RCIT