!תורכיה: הביסו את ההפיכה ברחובות

 

לא לתמיכה פוליטית ב-AKP או ארדואן! אבל כרגע האויב העיקרי הוא הצבא המגובה במעצמות הגדולות!

 

גילוי דעת משותף לארגונים Dördüncü Blok התורכי והזרם הקומוניסטי המהפכני העולמי (RCIT/DKUE), 16.7.2016, שעה 01.30 שעון תורכיה,

 

 http://www.thecommunists.net/ וגם http://dorduncublok.blogspot.com

 

1. חלק משמעותי מהצבא התורכי מנסה לחסל את רוב הזכויות הדמוקרטיות של ההמונים. המטרה שלו לקיים שלטון יד ברזל בתורכיה. חלק זה נתמך בידי העמצות הגדולות ואגף חשוב במעמד השליט. על מהפכנים להיאבק בניסיון ההפיכה הזה שמטרתו להחריף את הדיכוי של מעמד הפועלים והעם הכורדי.

 

2. הסיבה להפיכה זו היא שארדואן לא סיפק שירות טוב מספיק לאינטרסים של מעצמות המערב ובעלי ההון התורכים. הוא ניסה לשמור על עצמאות מסוימת תוך שהוא מקדם את הקמתה של מדינת משטרה נשיאותית בראשותו. אלא שההפיכה אינה מכוונת כלל נגד ארדואן, אלא נגד המוני העם התורכי והכורדי והזכויות הדמוקרטיות והסוציאליות המצומצמות במילא שעוד יש להם. על מהפכנים עדיין להציב התנגדות פוליטית עקבית כנגד מפלגת ה-AKP הבורגנית-ריאקציונית אשר ניסתה בשנים האחרונות לחתור תחת הזכויות הדמוקרטיות ולדכא את אחיותינו ואחינו הכורדים. אולם אנו מתנגדים לכל רדיפה צבאית כנגד ה-AKP. אין מדובר בביטוי של הזדהות פוליטית עמה, אלא מדגיש כי האויב העיקרי של הפועלים, האיכרים והעניים הינו הצבא!

 

3. להדוף את כל המתקפות הריאקציוניות על הזכויות הדמוקרטיות! לא למשטר צבאי, לא לכיבוש הרחובות, הגשרים, שדות התעופה והערים שלנו! מעשי הצבא מהווים הכרזת מלחמה כנגד המוניה עם התורכי והכורדי. למפקדי הצבא לא אכפת מדמוקרטיה וזכויות אדם. העמדת הפנים של הגנה עליהם היא רק תירוץ לעשות כפי שעשו ב-1960, 1971, 1980 ו-1997. הם מבקשים להבטיח כי הכוח ייוותר בידי אליטה מצומצמת ולרסק כל התנגדות עממית מצד ההמונים.

 

4. על מנת להביס את ההפיכה הצבאית אנו זקוקים לפעולות המוניות מצד הפועלים והעניים! אנו קוראים להקמתה של חזית מאוחדת רחבה של פועלים ועניים להגנת הזכויות הדמוקרטיות! על האיגודים המקצועיים להכריז על שביתה כללית עד להודעה חדשה כל עוד הקושרים מחזיקים בשלטון! עלינו להקים ועדות למאבק בהפיכה בכל שכונה ומקום עבודה; על הפעילות הכלכלית ומערכת התחבורה להיפסק. חיסמו כל כביש, גשר ומסילה, הקימו ועדות הגנה-עצמית! למען סולידריות בינלאומית עם המאבק נגד ההפיכה בתורכיה! על פועלים ומהפכנים ליצור קשרים קרובים עם החילים הפשוטים על מנת לשכנע אותם שקציני ההפיכה והגנרלים הם האויבים האמיתיים. הם מציבים חיילים ברחובות ובשכונות שלנו, בואו ונראה להם כי מהלך זה היה טעות גדולה!

 

למען בניית מפלגה מהפכניתת למאבק! אגרופי הפועלים יקרעו את שלשלאות הדיקטטורה הצבאית!