TEK YOL DEVRIM! Türkiye için faaliyet programı

 

CS ve RCIT'den ortak açıklama: Kilitleme politikasına hayır!

 

Açık Mektupu: Harika işler harika inisiyatif gerektirir!

 

Çelişkili Karaktere Sahip Savaşlarda Marksist Taktikler

 

Yapay Zeka ve Marksist Üretici Kuvvetler Anlayışı

 

Suriye: Esad karşıtı halk protestolarıyla tam dayanışma!

 

Şimdi harekete geçin, çünkü tarih şimdi olur!

 

Açık mektup: Zamanı geldi!

 

Doğu Akdeniz'de savaş tehlikesi

 

COVID-19: büyük bir karşı-devrimci saldırı için kamuflaj

 

8 Mart 2021: En büyük devrimci kadın kuşağı
 

Müslüman Kardeşler ve Hamas'tan ellerinizi çekin!

 

ABD'de Neden Devrim Öncesi Bir Durum Hakkında Konuşuyoruz?

 

ABD'de Devrim Öncesi Bir Durum Açıldı

 

Emperyalist ve İslamofobik Fransa'yı boykot edin!

 

Günümüzde devrimci birligi kurmayi saglayacak 6 önemli Nokta

 

Patlayıcı gerilimlerle dolu bir dünyada devrimci birlik için!

 

Suriye Devrimi'ni Kurtar!

 

ABD'nin İran'a ve devrimci taktiklere yönelik saldırganlığı

 

İsrail’in Gazze’deki yeni saldırısını durdurun!

 

1 Mayıs 2019: Sosyalizm mücadelesinde ileri adim!

 

Küresel Ticaret Savaşı: Batı ve Doğu'daki Büyük Güçlerin Irkciligina Hayır!

 

Ortadoğu'da savas kiskirticiligi: Tüm büyük emperyalist güçler ve kapitalist diktatörlükler yikilsin!

 

Devrimci Platformda Ortak Mücadele ve Birlik için Acil Çağrı

 

Bir Mayis 2018: Tüm devrimcilere selamlar!

 

GELECEĞİMİZ VE HAKLARIMIZ İÇİN BAŞKANLIĞA HAYIR

 

GREV HAKKI, EKMEĞİ, ONURU İÇİN DİRENEN METAL İŞÇİLERİNİN YANINDA SAF TUT; SERMAYE VE UŞAKLARINDAN HESAP SOR; DİKTATÖRLÜĞE VE SÖMÜRÜYE, HAYIR DE!

 

Emekçiler gelecekleri için Grev yasaklarına Sömürü düzenine Sermaye Uşaklarına, HAYIR DİYOR!

 

Türkiye: Tutuklatilan HDP lideri derhal serbest bırakılsın!

 

RCIT'nin Ilk Ulusal Kongresi

 

Kahrolsun Mezhepçi Terör ve Polis Devleti!

 

Mülteciler İçin Avrupa'nın Sınırları Açılsın! Arap Devrimleri İle Dayanışmaya! 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü İle İlgili Uluslararası Eylem Günü için Ortak Çağrı

 

Fransa: El Khomri Yasasina Hayir!

 

Mülteci Hakları'nı Savunalım! Arap Devrimi destekleyelim! AB şovenizmini ve Emperyalizmi yenin!

 

Başörtüsü yasağına hayır! İslam yasasını durdurun! Müslümanlar için eşit haklar!

 

RKOB/DKÖK – Biz ne istiyoruz!

 

Avusturya Devleti: Michael Pröbsting Hakkındaki Suçlamaları Derhal Geri Çekmelidir!

 

RCIT: Suriye'de Zafer için Devrim!

Başörtüsü yasağına hayır! İslam yasasını durdurun!

Müslümanlar için eşit haklar!

 

Avusturya`da 500.000 den fazla insan İslam dinine inaniyor ve bunların  yarısından fazlası Viyana`da yaşıyor. Resmiyette bu ülkede din özgürlüğü  var.

Ama pratikte bu bizim müslüman arkadaşlarımız için gerçekleşemiyor. Eğer  bir müslüman Billa`da kasiyer olarak calışacaksa başörtüsü takamaz.  MCDonalds `da calışırken de başörtüsü takamazlar. Avusturyada ki okullar  dindar müslümanların sorunsuz bir şekilde dinlerini yaşamalarını  zorlaştırıyorlar:

Dilimiz yasak ! Neredeyse hiçbir okulda tamamiyle Türkçe, Arapça ,  Boşnakça ya da başka göçmen dilleriyle eğitim veren okul bulunmuyor.

Başörtüsüne izin yok! Bazı okullar spor derslerinde buna izin  vermiyorlar. Ekonomi okullarında ise başörtüsü bir engel gibi görülüyor.

Yiyecekler helal değil! Etlerin çoğu helal kesilmiyor. Müslümanlar  çoğunlukla sadece vejeteryan yemekleri seçebiliyorlar.

RED*REVOLUTION un genç ekibi olarak biz Müslümanların maruz kaldıgı  hertürlü baskıya karşıyız!

 Biz diyoruz ki;

*Her platformda Müslümanlarla aynı haklara sahip olalım! Başörtüsü  yasağına hayır! İslam yasasını durduralım!

*Kamuda ve okullarda Anadil hakkı! Devlet dili olarak Almanca kalkmalı!  Çoçukların / Gençlerin konuştugu dillerde eğitim verilmeli. Dökümanlar  ve bilgiler kamuda birçok dil seçeğeniyle mevcut olmalı.

*Müslüman derneklerinin her türlü  sınırlandırmaya karşı ve başörtüsü /  burka takma serbestlikleri için desteklenmesi!

ÖVP ve SPÖ hükümetlerinin yeni islam yasası islam özgürlüğüne ağır bir  darbe indirmeyi planlıyor. Böylece diğer dinler İslama karşı daha çok  tercih edilecek. Hükümetin amacı, müslümanlar üstünde kontrol sahibi  olmak. 2015 yılında kısmen bu güce sahip olacaklar. Eğer İslami  dernekler İslami Camia olarak tanımlanmazsa, din içerikli dersler  veremeyecekler.

Bir yer İslami Camia  tanımını nasıl kaybedebilir? Örneğin, „Ülke ya da  toplum için pozitif düşüncelere sahip değilse“ ya da „Kamu düzeni ve  Güvenliğini tehlikeye atmak“ gibi her olasılığı barındıran şeylerle.  Kasım 2011 de Almanya, Berlin`de bir okulda, müslüman olan Yunus M.` nin  okulda namaz kılması yasaklandı. Sebebi ise „ Okul huzurunu korumaktı“.  Batılı yasalar tarafından bunun gibi argümanlar müslümanları baskı  altına almak için yeterli.

En basit kelimelerle; hükümet müslümanlığın yasaklanması için bizi  tartışmaya sürüklüyor. İslam yasası, aşırılığa  ve suistimallere karşı  bir önlem olarak sunuluyor.

Gerçekte ise, bu Avusturya‘da ki müslüman kardeşlerimize bir saldırı.  Biz de bu islam yasasının yürürlüğe girmesini engellemek istiyoruz!
Download
RR-Islamflyer_turk.pdf
Adobe Acrobat Document 5.6 MB

Avusturya Devleti: Michael Pröbsting Hakkındaki Suçlamaları Derhal Geri Çekmelidir!

www.dorduncublok.blogspot.com/2016/04/avusturya-devleti-michael-probsting.html

 

 

 

Imza Listesi

 

 

 

Michael Pröbsting, RCIT(Uluslararası Devrimci Komünist Eğilim) lideri; İsrail'e karşı Filistin davasını savunduğu için Avusturya Emperyalist devletinin saldırısı altında bulunmakta. Bizler de DEİİK'in Türkiye'deki yoldaşları olarak Emperyalist burjuvazinin bütün saldırılarına karşı RCIT ve Michael Pröbsting'le dayanışmamızı ifade etmek isteriz.

 

20 Nisan 2016 günü,(Avusturya siyasi polis) "Anayasayı Koruma ve Terörle Mücadele Federal Bürosu" ( "suça kışkırtıcılıkla ve Avusturya Ceza maddesinin 282. maddesi dolayımıyla "fitne" suçlamasıyla) Michael Pröbsting'e mahkumiyet dolayımıyla bir yıl hapis cezası gelebilir. Üzerine atılan suçlama  geçen yıl yaptığı bir konuşmada kullandığı bir ifadeye dayanmaktadır. 16 Ekim 2015, Viyana'da BM binası önünde yapılan  bir mitingte  o konuşmasının sonunda şunları söyledi: "Ben İsrail diktatörlüğüne karşı ve onların özgürlüğü için mücadele eden tüm cesur Filistinlilere selamlarımı gönderiyorum. Kalbimiz Üçüncü İntifada ile İsrail devletinin yıkılması ve Filistin'de tüm insanların barış içinde yaşayabileceği zafere kadar filistin halkıyla beraber atmaktadır.

 

Polis sorgusunda Probsting yeniden mevcut gösterideki konuşmasını savunmuş ve özellikle Filistinli mültecilerin vatanlarına geri dönme hakkının sağlanması gerektiğini ve bunun gerçekleşebilmesinin esas koşulunun da İsrail devletinin yıkılıp Yahudi ve Filistin halklarının kardeşçe yaşayabildiği bir  Birleşik filistin devletinde mümkün olduğunu savunmuş, bu anlamıyla İsrail ordusuna karşı filistin halkının silahlı direnişini desteklediğini belirtmiştir. Bunun için Savcılık şimdilik dosyanın  bir yargılamayı gerektirip gerektirmediğine karar verecektir.

 

Bizler Pröbsting'in yargılanmasına karşı çıkmakta onunla dayanışmamızı ifade etmekte iken filistin sorununda da Filistin Halkının kurtuluşunu ifade eden tutumuyla da tam bir dayanışmamızı belirtiyoruz. Yoldaşımız Gerry Downing'in aynı gerici siyonist devletin saldırıları altında İngiltere'de yaşanılanların bir benzerini Pröbsting yaşamaktadır. Bu anlamıyla İsrail Soykırım Devletinin varlığını sonuna kadar reddediyoruz.

 

Bu geleneksel politik manevralar ve anti-siyonizm'i anti-semitizm'le eşitleyen tutum alışların aptalca birer manevra olduğu aşikardır. Çünkü devrimciler yahudi halkına değil İsrail devleti'ne karşı çıkmaktalar. Oysa ABD, İngiltere ve Avusturya gibi emperyalist devletler gerici İsrail devletinin ayakta kalmasının biricik garantisini oluşturmaktalar. Proleter Devrimciler Gerici İsrail devletine karşı filistin halklarının mücadelesini koşulsuz desteklemekte ve dayanışmasını ifade etmekten çekinmemektedir. Tıpkı Kürdistan'da ve dünyanın başka her toprağında zulme karşı direnenlerin yanında durduğu gibi...

 

 

 

RCİT hakkında daha fazla bilgi almak ve dayanışma için: http://www.thecommunists.net/rcit/solidarity-proebsting/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mülteci Hakları'nı Savunalım! Arap Devrimi destekleyelim! AB şovenizmini ve Emperyalizmi yenin!

Tüm Devrimci Kuruluşları ve Eylemcilere Uluslararası Dayanışma Kampanyası için bir açık mektup

Devrimci Komünist Uluslararası Eğilim (RCIT) tarafından yayınlanan, 2016/05/22, www.thecommunists.net

http://dorduncublok.blogspot.com/2016/05/multeci-haklarn-savunalm-arap-devrimi.html

 

 

 

Yoldaşlar, Kardeşlerim!

 

* Suriye, Mısır, Körfez monarşileri yanı sıra Tunus gerici rejimleri Kahrolsun! Yabancı ve yerli düşmanlara karşı Arap Devrimini savun! Suudi Saldırganlık karşı Yemen'i savun! İsrail emperyalist Apartheid devletini yıkın- Filistin'de Direniş ve Zafer!

 

* Devam eden Suriye Devrimi ile Uluslararası dayanışma! Bütün Baas devlet aygıtı çökerttiğini kadar mücadeleyi devam! Rusya ve NATO askeri müdahaleler ile aşağı! Büyük Güçler tarafından herhangi müzakere yerleşim yok! Ulusal kendi kaderini tayin etme Kürt halkının hakkı için! Gerici Daesh Kahrolsun!

 

* Afganistan, Irak, Suriye, Yemen, Libya, Mali, ve Somali'de emperyalist saldırı ve savaşlara son verelim: Emperyalist NATO ve Rus güçleri ve yerel müttefiklerini yenin! Bizler emperyalist işgalcilere karşı olanların tarafındayız, ama milliyetçi ya da İslamcı güçlere hiçbir siyasi destek vermiyoruz!

 

*Avrupa'da şovenizme ve militarizme karşı mücadele! mültecilere sınırları açın! Fransa'da olağanüstü hali kaldırın! Avrupa sokaklarında ulusal orduların Olağanüstü rejimine hayır! İslamofobik ırkçılığa karşı Müslüman göçmenleri savun! Filistin'le dayanışma yanlısı aktivistlerin suçlanmasına hayır! Sokaklardan ırkçı ve faşist güçleri sürecek işçi ve göçmen hareketlerinin ve kitle örgütlerinin birleşik cephesi!

 

* Göçmenler için eşit haklar! Eşit ücret ve tam vatandaşlık hakları! Eğitim ve kamu yönetiminde göçmenler ve ulusal azınlık dilleri için Eşitlik! Tüm mülteciler ve tüm işsiz yerli işçiler için iş ile bir kamu işleri programı için! Yerli işçiler ve göçmenler AB ve Rusya ile Orta Doğu ve Afrika'daki diktatörlükler egemen sınıflara karşı - birlikte ortak düşmana karşı mücadele: !

 

devrimciler, işçi sınıfının örgütleri ve kitle örgütleri içinde ezilenler için acil mücadele etmelidir.Bu talepler için mücadeleye sevketmek ve baskı yapmak amacıyla reformcu nitelik taşıyanlar içinde dahi mücadele edilmelidir

 

Doğal olarak, Marksistler olarak, kapitalist rejimlerin devrimci bir ayaklanma ile devrilmesi için, işçi ve köylü cumhuriyetlerin kurulması için, mücadele eden güçleri sosyalist bir bakış açısıyla odaklanmış bir program birleştirir.

 

Bu devrimci pozisyonları ve bakış açılarını temel hatlarıyla kabul ediyorsanız, beraberce tartışmak ve böyle bir kampanya başlatmak için nasıl birlikte karar alabileceğimizi somutlamak için çağrıda bulunuyoruz. Örneğin, 20 Haziran'da Dünya Mülteciler Günü eylem uluslararası bir gün için mükemmel bir fırsat olabilir.

İletişim için: www.thecommunists.net

 

 

orjinal metin: http://www.thecommunists.net/rcit/open-letter-refugees-arab-revolution/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fransa: El Khomri Yasasina Hayir!

Holland Hükümetine karşı süresiz Genel Grev! İşçilerin ve ezilenlerin Eylem komitelerini ve öz savunma birimlerini inşa edelim!

 

Uluslararası Sekreterya CCRI (Devrimci Komünist Enternasyonal Eğilim), www.thecommunists.net, 15 Haziran 2016 Çarşamba, http://dorduncublok.blogspot.co.at/2016/06/fransa-el-khomri-yasasina-hayir.html

 

 

 

El Khomri yasasına karşı mücadelede Gençlik işçi sınıfı ile tam bir dayanışma içindedir. Bu yeni kanun, geçerse, haftada 60 saat, günde 12 saat ve “istisnai durumlarda” çalışmak zorunlu olacaktır. yıllık izin, ücretli izin ve diğer işçi hakları da doğrudan tehlike altında bulunmaktadır.

 

El Khomri'nin yeni kanunu işçilerin aleyhine “patronların hukuku”nu dayatmaktadır. Bu işçi haklarına karşı derin bir saldırıdır. istihdam yaratacağı iddiası doğru değildir, ancak otomatik olarak işsiz arkadaşlarının konumunu kullanarak mevcut çalışanların aleyhine bir konumlanış yaratacaktır. Ki bu ülkede işsizlik oranı yüzde10'dur!

 

İşçiler ve gençlerin 170'den fazla şehirde bir milyondan fazla katılımcı ile, süresiz grev, petrol rafinerileri idareleri, okulların işgali, ile çeşitli ulusal seferberlikleri bu yasayla mücadele konusundaki kararlılıklarını göstermektedir ve meydanlar, militan gösteriler, vb. sendikalar, başta CGT, göçmen ve gençlik örgütleri ile birlikte mücadele ön plandadır.

 

Zorla bastırılma ihtimallerini de unutmamak gerekmektedir. Yani işçi taşıma ve stratejik şirketlerin blok halinde sonbaharda altı hafta süre genel grevi 1995ten bu yana Fransa'da sınıf mücadelesinin büyük ifadesidir, öğrencilerin okullarını işgal polis tarafından, belgesiz göçmenler ve başarılı işgal onların çalışma durumuna ayarlanmasını gerektiren emek Genel Müdürlüğü vb Paris'te,

 

El Khomrī emek kanunu bir kez daha Hollande sosyal-demokrat gerici hükümetinin anti-sosyal karakterini derinden ortaya koymaktadır. Bu hükümet Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nin işgalinden, Suriye bombardımanına Fransa'ya gelen işçiler, gençlerin göçmen düşmanlığının körüklenmesi için her şeyi yapmış, Müslüman karşıtı yasaları uygulamış, derinden anti-demokratik "olağanüstü hal" durumunu uygulamış ve şimdi patronların kanunu demek olan yeni yasayı geçirmeye çalışıyor.

 

Irkçı ve gerici Milliyetçi cephenin her zaman güçlü olması şaşırtıcı değildir. Sosyal Demokratların sol kanadının barizbir biçimde kapitülasyonlara göz yumması ve reformist Sol Cephe'nin, emperyalist saldırganlığı için devlete verdiği desteğin sonuçları Holland hükümetinin kemer sıkma politikalarını, ırkçı ve otoriter ideolojinin güçlenmesine meşruiyet verdi ve bu durum onları kaçınılmaz olarak güçlendirmektedir.

 

Avrupa'nın yalnızca Nato bombaları, dikenli teller, ırkçılık ve kemer sıkma politikaları olmadığı gösterilmek zorundadır - El Khomrī yasasına karşı kitle hareketinin, militan grev, ablukalar ve işgallerle başka bir Avrupa için mücadelede kitlelerin istekli olduğunu göstermektedir. İhtiyacımız olan İşçilerin ve ezilenlerin beraberce inşa edecekleri bir Avrupa Birleşik Sosyalist Devletidir. Ama böyle bir Avrupa'nın Solun bir kısmı, stalinistler ve reformistler tarafından Avrupa Birliği emperyalizmine karşı direnişten anladıkları sadece milliyetçilik oluyor.

 

Ayrıca, Fransa'da büyüyen bu hareketin Fransız emperyalistlerinin 2015 sonbaharından bu yana Avrupa çapında da yaygınlaşan Olağanüstü hal devleti,“ için Paris'teki gerici saldırıyı kullandığı” ve göçmen ve mültecilere karşı saldırılar, islamofobi ve demokratik hakların kısıtlanması ile devam eden karşı-devrimci saldırılarına ve özellikle Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da yoğunlaştırdığı sömürge savaşlarına bir darbe oluşturacaktır.

 

Fransa'da bugün yaşanan kitle mücadelesi Avrupa'daki durumu değiştirme potansiyeline sahiptir- tek bir şartla Avrupa'nın geri kalanındaki işçi ve ezilenlerin Fransa'daki sınıf kardeşlerini yalnız bırakmamaları şartıyla. Bizler bu mücadelenin önlemini anlamak zorundayız, çünkü yalnızca kitlelerin gerçek bir işçi sınıfı alternatifi inşa edildiği zaman aşırı sağcı ırkçı yükseliş de durdurulmuş olacaktır. Özellikle Fransa'da işçi sınıfının kemer sıkma politikalarına saldırılara karşı mücadelesi işçi ve göçmen haklarının ortak bir programı ile birleştirilmelidir. Bizler bu doğrultuda Avrupa'nın geri kalanındaki sendikaları bu doğrultuda mücadeleye çağırıyoruz. Bu yürünecek bir yoldur!

 

İhtiyaç duyulan şey, sadece kapitalizmin sonuçlarına karşı değil, sistemin kendisine karşı devrimci sınıf partisinin öncülüğünde Fransa'da tüm ezilen insanların mücadelesini birleştirecek yeni bir stratejidir. Devrimci Fransa gençliği, genel olarak okullarda ve üniversitelerde, Müslümanlar ve göçmenlerin, farklı işçilerin mücadelelerini birleştirmeye çalışmalısınız. Aslında, biz içgüdüsel olarak işçiler tarafından yapılan ve ezilenlerle beraber bazı önemli ortak eylemler gördük!

 

Işçiler, gençler ve göçmenler fabrikalar, okullar, mahalleler, işyerleri, limanlar ve rafineriler kitlesel toplantılar için bu hareketi kullanmak da önemlidir. Bu toplantıları ülke genelinde demokratik hareketi organize edebilecek eylem komitelerini ve seçilmiş temsilcilerini oluşturmanız gerekir. Zenginlerin ırkçı bekçilerine karşı da özsavunma için komisyonlar oluşturulmalıdır. Kitlesel toplantılarda polisin gerçekleştirmek istediği saldırılara karşı hareket savunulmalıdır.

 

 

 

* El Khomrī yasası kaldırılsın!

 

* Hükümet Yasayı Geri Çekene Kadar Süresiz Genel Grev!

 

* Okullarda Fabrika ve İşletmelerde Eylem Komitelerini Kurun.

 

* Bürokrasiye karşı sendikalarda bir taban hareketi için polis şiddetine karşı hareket! Savunmak için işçilerin, gençlerin ve göçmenlerin öz-savunma birimleri oluşturun!

 

* Olağanüstü Hal Rejimi Kahrolsun! Beşinci Cumhuriyet'in Bonapartist Anayasası Aşağı!

 

* İşsizliği sona erdirecek ve işçilerin ve yoksulların çıkarlarını gözetecek bir kamu planı. Sadece finansmanının zenginler tarafından ödeneceği ve İşçi sınıfının tam bir denetiminin sağlanacağı bir plan!

 

* İşçilerin, göçmenlerin ve gençlerin kitle meclislerine dayanan bir işçi hükümeti için ileri! Sadece böyle bir hükümet zenginlerin değil bizim sınıfımıza hizmet edebilir.

 

* Irkçılık ve kapitalizme karşı mücadelede gerçekten Devrimci bir işçi partisini inşa edelim!

 

* Yeni bir devrimci Beşinci Enternasyonal İçin İleri!

 

 

 

 

 

Avrupada sınıf mücadelesinin bizim tarafımızdan analizi için biz CCRI, diğerlerinin yanı sıra, aşağıdaki belgeleri okuyuculara tavsiye eder:

 

* Büyüyen istikrarsızlık ve Avrupa Birliği'nin militarizasyonu. Paris, 12.08.2015 terörist saldırı sonrasında Avrupa'da açtı yeni siyasi aşamasında devrimcilerin görevleri,http://www.thecommunists.net/worldwide/europe/militarism-in-eu/

 

* İngiltere: Cameron hükümetini devirmek için genel grev! Bir işçi hükümeti için! Kurucu Meclis! yakından gerçek anlaşma ile bağlı bozuk Parlamentosunu, Fight! Halkları ve eylem komiteleri Yapı Meclisleri tüm ülke çapında mücadele organize etmek! 2016/04/14, http://www.thecommunists.net/worldwide/europe/bring-down-cameron/

 

genel seçimden sonra İrlanda'da * Kriz ve sınıf mücadelesi, 2016/03/22, http://www.thecommunists.net/worldwide/europe/elections-ireland/

 

* Yunan seçimleri SYRIZA Reformer için zafer sonuçlanır. merkezi görevi şimdi yaklaşan savaşlar hazırlanmak ve devrimci bir programla yeni bir işçi partisi taklit etmektir! 2015/09/22,http://www.thecommunists.net/worldwide/europe/syriza-victory/

 

* Mülteciler Avrupa kapılarını aç! İşçi ve Viva Uluslararası Dayanışma kötü! Emperyalizm kale AB ile aşağı! İşçiler ve Köylüler Cumhuriyetler inşa etmek için Arap devriminin Sonraki! 2015/09/15,http://www.thecommunists.net/worldwide/europe/refugees-are-welcome/

 

* Emperyalist dünya ekonomisi ve siyasetinde derinleşen krizin ışığında Sınıf Mücadelesi için Beklentiler.Daha sonra, dünya durumunu ve görünümünü son önemli gelişmeler Üzerine Tezler (Ocak 2015),http://www.thecommunists.net/theory/world-situation-january-2015/

 

* İslam-Daesh Devlet terörü emperyalist korku sonucudur! Biz Avrupa'daki Müslüman insanlara karşı Acil ve baskı herhangi bir devlete karşı var!Http://www.thecommunists.net/home/portugu%C3%AAs/terror-bruxelas/

 

* Paris'te Terörist Saldırısı Ortadoğu'daki emperyalist terörün sonucudur Http://www.thecommunists.net/home/portugu%C3%AAs/terror-em-paris/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 Haziran Dünya Mülteciler Günü İle İlgili Uluslararası Eylem Günü için Ortak Çağrı

Mülteciler İçin Avrupa'nın Sınırları Açılsın! Arap Devrimleri İle Dayanışmaya!

15 Haziran 2016 Çarşamba, http://dorduncublok.blogspot.co.at/2016/06/multeciler-icin-avrupann-snrlar-aclsn.html

 

 

 

- Biz, imzacı örgütler, 20 Haziran'da Dünya Mülteciler Günü Dolayısıyla Uluslararası ortak bir eylem için biraraya geliyoruz. Birlikte acımasız diktatörlükler, çok uluslu şirketler ve Büyük Güçler saldırılarının yıkıcı sonuçları sonucunda yurtlarını terk etmek zorunda olan mülteciler ile koşulsuz dayanışmamızı ifade ediyoruz:

 

* Avrupa'da şovenizme ve militarizme karşı mücadeleye!

 

Mültecilere sınırları açın! Fransa'da olağanüstü hali kaldırın! Avrupa sokaklarında militarist orduların yeri yok! İslamofobik ırkçılığa karşı Müslüman göçmenleri savun! Filistin'le dayanışma yanlısı aktivistlerin suçlamaları kaldırılsın! Sokaklardan ırkçı ve faşist güçleri süpürecek işçi ve göçmenlerin hareketlerinin ve kitle örgütlerinin birleşik cephesi için ileri!

 

* Göçmenler için eşit haklar!

 

Eşit ücret ve tam vatandaşlık hakları! Eğitim ve kamu yönetiminde göçmenler ve ulusal azınlık dilleri için tam eşitlik! Tüm mülteciler ve tüm işsiz yerli işçiler için iş ile bir kamu işleri programı! Yerli işçiler ve göçmenler -ortak düşmana karşı birlikte mücadeleye: ABD, AB ve Rusya ile Orta Doğu ve Afrika'daki egemen sınıf diktatörlükleri !

 

Aynı şekilde Arap Devrimi ile dayanışmamızı ifade:

 

* Kahrolsun Suriye, Mısır, Irak, Körfez monarşileri yanı sıra Tunus gerici rejimleri! Yabancı ve yerli düşmanlara karşı Arap Devrimini savun! Suudi Saldırganlık karşı Yemen halkının haklı mücadelesini savun! İsrail emperyalist Irkçı Rejimini Parçala- Filistin Direnişinin Zaferi için İleri! Kürt halkının Kendi Kaderini Tayin hakkı için ileri! Kahrolsun Gerici Daesh!

 

*Afganistan, Irak, Suriye, Yemen, Libya, Mali, ve Somali'de emperyalist saldırı ve savaşlara Son! Emperyalist NATO ve Rus güçleri ve yerel müttefiklerinin yenilgisi için! Biz emperyalist işgalcilere karşı mücadele edenlerin tarafındayız, ama milliyetçi ya da İslamcı güçlere hiçbir siyasi destek yok!

 

Biz proleter devrimcilerin, Sosyalist Devrimin yeni bir Dünya Partisi inşa etme mücadelesini acil bir ihtiyaç olarak gören ve bu mücadeleyi güçlendirmek için, birleşmek için, inşa yolunda atılmış bir adım olarak bu ortak uluslararası kampanyayı örgütleyelim.

 

 

 

Devrimci Komünist Uluslararası Eğilim

Dördüncü Blok (Türkiye)

Agrupación de Lucha Socialista (Meksika)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kahrolsun Mezhepçi Terör ve Polis Devleti!

RCIT (Devrimci Komünist Uluslararası Eğilim), Dördüncü Blok, 30.6.2016, www.thecommunists.net, http://dorduncublok.blogspot.com/

 

 

 

 

İstanbul Atatürk Havalimanına 28.06.2016 tarihinde Işid isimli islamcı-faşist barbar çeteleri tarafından apaçık ve gözüdönmüş bir katliam gerçekleştirildi. Bugün bu katliamın son rakamlarına göre yaşamını yitirenlerin sayısı 42'ye yaralı insanlarımızın sayısı ise 250 ye yükseldi. Barbarlıkta ve vahşette emperyalist efendilerinin ve egemen güçlerin gözüne girmekte sınır tanımayan bu vahşi örgütün katliam halkasının ne ilk ne de son eylemi olacağı apaçık görülmekte.

 

Ortadoğu'yu bir ateş çemberine çeviren dev emperyalist güçler ve onların yerel ayakları Suriye'de, Irak'ta ve Yemen'de hergün yoksul emekçi insanların evlerine ateşler düşürüp canlarını vahşet tablolarıyla almaktan geri durmuyorlar. Özellikle yükselen "Arap Baharı"nın devrimci coşkusunu kendi lehlerine döndürmek için emperyalist güçler ve yerel işbirlikçileri mezhepçi çatışmaları körüklemekten geri durmuyorlar ve karşımızda esasen her din ve mezhepten ezen-sömürgeci güçlerin bu mücadelesinde sınır tanımayan bir barbarlık da beraberinde eşlik etmiş oluyor.

 

Akp-Erdoğan kliğinde ifadesini bulan Sermaye diktatörlüğünün özellikle Suriye minvalinde bu mezhepçi terörün ve vehşetin açık bir suç ortağı ve destekçisi olduğu ortadayken gelinen noktada yeniden "mazlumu" oynamaya çalışmaları esasen yaşanan saldırıların da esas faillerinin ve emir verenlerinin kimler olabileceğini gözler önüne apaçık bir şekilde koymaktadır.

 

Bu saldırının ardından zaten giderek baskısını artttıran ve otoriterleşen Erdoğancı Diktatörlüğün yeni güvenlik politikalarına döneceği ve baskının doruğunu giderek arttıracağı apaçık bir gerçeklik olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Erdoğan diktatörlüğü bu saldırının esas failidir ve bu saldırıyı sömürerek kendi diktatörlüğünü güçlendirmeye, giderek ülkeyi tam anlamıyla açık bir polis devletine dönüştürmeye, Kürdistan'da her geçen gün artan yoksul ezilen kardeşlerimize yepyeni katliamlarını meşrulaştırmaya ve bütün demokratik haklarımızın ellerimizden alınmasını sağlayan bir saldırıyı beraberinde getirecektir. Bütün bu saldırılarla yepyeni bir korku dalgası yaratı bizleri sindirmek istedikleri çok açıktır.

 

Bütün bu saldırıları durdurmanın yolu bellidir. Korkacağız belki ama Diktatörküğe karşı haklarımız için mücadele etmekten yaşamımız ve geleceğimiz için sokaklara çıkmaktan geri durmayacağız. Yepyeni bir "haziran" rüzgarını daha örgütlü ve birleşik biçimde sokak sokak, fabrika fabrika, ev ev, komitelerimizle eylem birliklerimizle, direniş platformlarımızla, işçi inisiyatiflerimizle sokakları fethedip işçi sınıfının iktidarı ile taçlanmış özgür bir ülkeyi komünist bir dünyaya büyüyen dev bir özgürlük selini büyüteceğiz. 

 

- AKP-Erdoğan istifa!

 

- Komitelerde Örgütlen mücadele et

 

- Sermaye dikatatörlüğünü yenmek için Devrimci cephede birleşelim

 

- Devrim için Devrimci Parti

 

- Yeni devrimci bir dünya partisini inşa edelim Sömürücülerin iktidarını yıkalım!

 

- Komünist Bir Dünya Kuracağız!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye: Tutuklatilan HDP lideri derhal serbest bırakılsın!

Tüm siyasi tutuklular için özgürlük! Kürdistana kendi ulusal kaderini tayin hakkı! Erdoğan polis devleti Kahrolsun!

 

Sınıf Savaşı (RCIT Türkiye kolu), 6.11.2016, http://sinif-savasi.blogspot.com

 

 

 

Başkanı Selahattin Demirtaş ve Yönetim Kurulu Başkanı Figen Yüksekdağ da dahil olmak üzere, 3 ve 4 Kasım gecesi, Türk devleti, Halkların Demokratik Partisi (HDP, Halkların Demokratik Partisi) 11 üyesini tutukladı. HDP, kürt halki ile ve genel olarak işçi sınıfının en ileri ve en radikal katmanları ile yakın bağlantılari nedeniyle, Erdoganin polis devleti icin bir hedef olmustur. Mayıs ayında bu yıl, Türk parlamentosunun neredeyse tüm HDP milletvekili dokunulmazlığı kaldırıldı.

 

Sinif Savasi (RCIT nin Türkiyedeki kolu), Türk devletinin siyasi özgürlüklere, demokratik haklara ve Kürt halkina karsi yapmis oldugu, ve yapacak oldugu bu saldirilari kiniyor. Genel olarak konuşursak, onlar diktatör Erdogan polis devletinin siyasi düşmanlarına karşı olusturulan dairenin bir parçasıdır.

 

Biz HDP yi sol reformist ve kücük burjuva partisi olarak degerlendiriyoruz. Bu devrimci partinin gölgesi bile, Türkiye devletinin demokratik haklarini mezara gömmeye yeter. Fakat HDP yi siyasi olarak elestirmemize ragmen, HDP üyelerini ve sempatizanlarini gercek Teröristlere karsi - Türk devleti - savunuyoruz.

 

Irak ve Suriyeye bombalamak isteyen Emperyalist devletlere bomba üslerini sunan, yaklasik son yüz yil icinde yüzlerce Kürt ve eylemcileri öldüren ve iskence eden, cok yakin zamanda terörist Israil devletiyle diplomatik iliskiler icerisine giren, Kürt halkinin özgürlük mücadelesine engel olmak icin Suriyenin kuzeyi ve Iragi isgal eden Türk devletinin, HDP yi "Terörist" ilan etmesi sacma !

 

HDP ile zayif baglantisi olan PKK, Türkiye devleti ve bati Emperyalist devletlerince "Terörist Kurulus" olarak görülüyor. Kücük-burjuva ve milliyetci PKK'yi, bu suclamalara karsi, kosulsuz olarak savunuyoruz, cünkü Kürt halkinin özgürlük savasi icin dogmus bir yapidir. Fakat belirtmek isteriz ki, PKK nin sürdürmüs oldugu gerilla taktiklerine ve bireysel bombalama stratejilerine karsiyiz. Bizim istedigimiz sey, isci sinifi, kent yosullari ve ciftcilerin toplu mücadelesidir

 

Devrimciler olarak biliyoruz ki, bölgedeki en büyük terörist kurulus, milyonlarca insanin ölümüne imza atmis emperyalist NATO birligidir. Türkiye 1952 den beri, nerdeyse bu terörist birligin kuruldugu tarihten beri, bu birligin bir üyesidir. Sinif Savasi olarak NATO askerlerinin ülkemizden derhal cekilmesi ve sinir disi edilmesini istiyoruz.

 

Erdogan, Türkiyede cikan büyük zorluklara karsi bir "Yatistirma" politikasi yürütüyor, bu yüzden de siyasi muhaliflerini hapse atmaktan hic cekinmiyor. Bu ise bir güc degil, aksine zayifliktir. Ilerde Türkiyede olacak karisikliklar icin hazirlikli olmak önemlidir. Siyasi durumlarin istikrarsizligi göz önüne alindiginda, devrimcilerin iscileri ve ezilenleri organize etmek adina, göstermis oldugu bütün cabalar meyvesini verecektir.

 

Sınıf Savaşı kurtuluş mücadelesinde Kürt halkı ile birlikte omuz omuza duracak. Devrimcilerin, birlesik bir cephe kurulmasi ve devrimci savasin sürekliligi icin, HDP ile birlikte yürümeleri ve onlarin mevcut potansiyellerini kazanmalari cok önemlidir.

 

Temel görevimiz, yapilan haksizliklara karsi isci sinifini cok uluslu devrimci bir Parti catisinda toplamak. Su an gerekli olan sey, Kürt halkinin demokratik haklarinin ellerinden alinmasina karsi toplu protestolar ve grevler yapmaktir.

 

Sadece devrim bizi kurtarabilir!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emekçiler gelecekleri için Grev yasaklarına Sömürü düzenine Sermaye Uşaklarına #HAYIR DİYOR!

Download
SiSa - Flyer DISK-Metal.pdf
Adobe Acrobat Document 2.8 MB

Sınıf Savaşı, 20.01.2017, http://sinif-savasi.blogspot.com, akintiyakarsi5.blogspot.com

 

 

 

Akp_Erdoğan diktatörlüğü sermaye sınıfının hizmetinde olduğunu bir kere daha göstermiş oldu.

 

Ohali esasen milyonlarca işçi-emekçi ve ezilenin yaşamını cehenneme çevirmek için ilan eden sermaye diktatörlüğü Disk Birleşik Metal İş sendikasının 4 il ve 11 fabrikada gerçekleştirdiği grev hareketini "60 gün süreyle" erteledi.

 

Onlar istiyorlar ki rahatça sömürü ve zulme devam edebilsin, kimsenin sesi çıkmasın.

 

Zira Erdoğan ne diyordu sermayedarlara muhtarlar toplantısı yaptığı zaman : " Bakın grev mrev, gösteri yok!" .

 

Şimdi tüm işçi emekçiler,  hak alma eylemlerini keyfiyetle engelleyen sermayenin bu aşağılık saldırısını birleşik militan bir direnişle, kitlesel bir grevle boşa çıkartmalıdırlar!

 

Ohal'e, diktatörlüğe ve başkanlığa hayır!

 

Grev yasaklarını parçalayalım!

 

Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GREV HAKKI, EKMEĞİ, ONURU İÇİN DİRENEN METAL İŞÇİLERİNİN YANINDA SAF TUT; SERMAYE VE UŞAKLARINDAN HESAP SOR; DİKTATÖRLÜĞE VE SÖMÜRÜYE, HAYIR DE!

Sınıf Savaşı (Uluslararası Devrimci Komünist Eğilim'in Türkiye ayağı [RCIT]), 23.01.2017, http://sinif-savasi.blogspot.com, akintiyakarsi5.blogspot.com

 

Download
SiSa - Flyer DISK-Metal_23.1.pdf
Adobe Acrobat Document 6.5 MB

 

 

20 Ocak tarihinde Ohal fırsatı ve “Güvenlik” bahanesiyle hakları ve gelecekleri için Grev kararı alan Disk-Birleşik Metal İş'te örgütlü metal işçilerinin 4 il ve 13 fabrikadaki grevleri 60 gün süreyle yasaklanmıştı.

 

Sermaye'nin uşağı olduğunu her eylemiyle yeniden ve yeniden gösteren Çakma kabadayı 'diktatör' bozuntusu ve emekçi düşmanı hükümetleri, bu yasakla ekmeği ve onuru için mücadele eden, mücadele etmekten başka çaresi olmayan metal işçilerini susturbileceğini sandı.

 

Fakat yanılıyorlardı. Yanıldıklarını Birleşik Metal İş sendikası kararı tanımadıklarını ifade ettiği açıklamasıyla gösterdi.

 

İşte bu Sermaye sınıfına ve onların bekçiliğini yapanlara atılmış büyük bir şamar yapılmalı. Zira diktatörlük heveslisinin “başkanlık” oyununu da dize getirecek olan işçi sınıfının küçücük bir hareketi bile sermaye diktatörlüğünü ürkütmeye yetmiş bulunmakta.

 

Şimdi görev ekmeği ve geleceği için grev yasaklarını grev ve direnişlerle parçalayan metal işçilerine omuz vermek, destek olmak, sokak sokak dayanışma komitelerini örgütleyip, direnişi büyütmekten geçmektedir.

 

İşte